často kladené otázky našich zákazníků

V případě, že zde nenajdete odpověď, napište či zavolejte nám. Rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy a tuto databázi budeme průběžně doplňovat.

Telefon: +420 226 254 194

Email: prodej@sticky-trap.cz

1.      Jak funguje Sticky trap Past na ovády?

Ovádi (buci, hovada či jak se všichni jmenují J) vyhledávají kořist očima, které reagují na infračervené záření. To v praxi znamená, že reagují na teplo a pohyb. Často je patrné, že tmaví koně jsou vice obtěžováni ovády. Je to způsobeno právě tím, že jejich povrch se vyhřeje vice sluníčkem než povrch těla světlých koní (na ty sedají ovádi nejvíce na tmavých místech, pokud jsou, slabiny, nohy atd.). Sticky trap Past na ovády funguje na stejném principu. Zavěšený černý kyblík se působením slunečních paprsků zahřívá a mírně se pohybuje. Ovádi jej zamění za kořist, usednou…a už se neodlepí.

2.       Na jakou plochu vystačí lepidlo?

S 1,5l Sticky trap Pasti na ovády natřete cca. 30 kyblíků. Lepidlo nemá minimální trvanlivost a vydrží vám klidně roky. Podmínkou je krabičku dobře uzavřít a chránit před mrazem.

3.       Jak dlouho vydrží lepidlo na kyblíku?

Lepidlo vydrží na kyblíku mezi 12 a 20 týdny. Tato doba záleží zejména na okolních podmínkách. Největším nepřítelem pastí je drobný prach, který za suchých období nafouká na lepidlo a tak snižuje jeho lepivou sílu.   

4 .    Je lepidlo vodě odolné?

Ano, lepidlo je odolné dešti a nejnovější verze lepidla je odolná teplotám do 70 stupňů.

5.       Je lepidlo jedovaté?

       Ne, lepidlo je vyrobeno z přírodních minerálních látek a neobsahuje žádné pesticidy. Je tedy přátelské k životnímu prostředí i ke zvířatům. Přesto doporučujeme umístit pasti i samotné lepidlo mimo dosah dětí a zvířat, aby se neulepily.

6.       Jak kyblíky očistím?

Lepidlo nelze smýt vodou, protože je odolné proti vodě odolné. Nejjednodušší metodou čištění je vyválet kyblík se starým lepidlem v písku a následně i s pískem seškrábat pomocí špachtle. Následně můžete kyblík použít znovu.

7.       Sticky trap a nechtěné úlovky

       Při použití Sticky trap Pasti na ovády nebudete mít téměř žádné nechtěné úlovky užitečných zvířat. Teplem a pohybem jsou vábeni pouze ovádi. Další užitečný hmyz jako včely, motýli atd. nejsou těmito pastmi vůbec přitahováni, protože se neživí krví teplokrevných živočichů. Může se občas přilepit zbloudilá můra, ale k takovému záchytu nedochází často. Lepivá síla lepidla užívaného pro Sticky trap Pasti na ovády je nastavena tak, že nezpůsobí žádné poranění zdravým ptákům a dalším (domácím) zvířatům.

8.       Kolik pastí potřebuji na 1ha?

Abyste docílili nejlepšího záchytu, doporučujeme umístit 2-3 Sticky trap Pasti na ovády na 1ha. Pro 5 a více koní doporučujeme počet pastí na 1ha navýšit (alespoň o 1ks).